Letenky na Maltu z Vídně za 2890 Kč

Nenechte si ujít přímý let na Maltu přímo z Vídně. Letenky na Maltu v hlavní sezóně koupíte nyní už za 2890 Kč.

Malta je známá zejména krásnými plážemi, které omývá průzračná voda a jazykovými pobyty, ale tento nejmenší stát Evropské unie toho ukrývá mnohem víc. Okouzlí vás svou dávnou historií, krásnou přírodou, milými lidmi a množstvím míst, které stojí za návštěvu. Pokud chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou, vyberte se poznávat Maltu!

Historie ostrova sahá až do dob maltézských rytířů, kterým Král Karel V. za jejich udatnost daroval souostroví Malta a to za cenu jednoho maltského sokola ročně. Z období se zde zachovaly mohutné hradby, pevnost v hlavním městě Valetta a překrásné chrámy. Hlavní město Valletta je úžasná rytířská pevnost, která byla založena maltézskými rytíři na příkaz samotného papeže.

Skvostem města je Katedrála Sv. Jana, nesoucí název po Janu Křtiteli, který byl patronem maltézského řádu. Celá staletí se zde nacházela nejvzácnější relikvie - jeho pravá ruka. Právě pravou rukou pokřtil Jan Křtitel Ježíše. Když se ostrov dostal do spárů Napoleona, byla potají převezena do Ruska a dnes se nachází v Černé Hoře. Katedrála je honosně zdobená zlatem a freskami s výjevy ze života Jana Křtitele.

V srdci města se nachází Grand Master 's Palace (Palác velmistra), který také souvisí s rytíři, právě zde totiž měli hlavní stan. Dnes je palác sídlem prezidenta a parlamentu. Některé sály jsou určeny i pro veřejnost.

Oblíbeným místem na procházky je promenáda v přístavu, kde se nacházejí obchody, kavárničky a restaurace.

Mnozí se domnívají, že Malta je jen jeden ostrov. Ve skutečnosti však jde o souostroví ostrovů. Další obydlené ostrovy z maltského souostroví jsou Gozo a Comino. Nejvíce fotografované scenérie Malty pocházejí právě z ostrova Gozo, který je známý svými útesy a jeskyněmi. Krásným výjevem je podmořská jeskyně - Modré dítě, která připomíná přírodní bazén lemovaný skalami. Nachází se zde i jeskyně Kalypso, ve které údajně Homér napsal své dílo Odysea. Ostrov Comino je málo obydlený, ale velmi oblíbený na výlety loďkou. Najdete zde jednu z nejkrásnějších pláží Malty, Blue Lagoon, která je úžasným romantickým místem s bílým pískem a až nepopsatelně tyrkysovou vodou.

Asi nejzajímavějším místem ostrova je Hal Saflieni Hypogeum, jedno z nejcennějších archeologických nalezišť na světě, které se nachází nedaleko Vallety. Tvoří ho chodby, katakomby a chrámy, které jsou vytesány do hloubky čtyř pater. Jde o unikátní místo, jehož historie sahá 3000 p.n.l.. Kdysi se zde prováděly pohřební rituály a bylo zde objeveno přibližně 7000 těl.

Za vidění také jistě stojí neolitické chrámy Hagar QimMjandra, které jsou vytesány do vápenců. Tyto skalní megality jsou dokonce starší než pyramidy.

Zpáteční letenky Vídeň - Malta najdete zde:

letenky malta