Letenky na ostrov Rhodos za 1296 Kč

Zažijte jeden z nejkrásnějších ostrovů v Egejském moři. Údolí motýlů, úchvatné historické památky a skvělá řecká kuchyně. Rodos s odletem z Vídně nyní za 1296 Kč.

Rodos je čtvrtý největší ostrov v Řecku a patří k souostroví Dodecanese. Je to turisticky oblíbený ostrov a nabízí nádhernou krajinu, pláže a vše to, co potřebujete pro parádní dovolenou.

Hlavním centrem ostrova je hlavní město Rodos, ostatní části jsou plné tradičních malých vesniček a velkých letovisek. Pobřeží omývají vody Egejského moře a naleznete zde nádherné pláže.

Historická část Rhodosu je obklopena mohutnými zdmi a nachází se zde slavná dlaždicová ulice - Třída rytířů. Je to nejlepší zachována středověká ulice v Evropě a dodnes zde najdete mnoho zachovalých historických hospůdek.

Na pobřeží stojí středověká pevnost - Palác velmistra. Původně sloužil jako byzantská pevnost, dnes se zde nachází muzeum.

Za vidění určitě stojí Mořské akvárium, kde se dozvíte více o mořském ekosystému. 40 nádrží napojených na zásobování vodou přímo z moře vytváří přirozené podmínky pro množství mořských živočichů.

Jednou z oblíbených atrakcí na ostrově je tzv. Údolí motýlů. Jde o 5 kilometrů dlouhé údolí, které je domovem pro tisíce motýlů. Lze je obdivovat hlavně v měsících červenec a srpen, kdy sem v době páření přilétají.

rodos