Letenky na Paphos za 1002 Kč

Nádherné pláže, antické města, sladká baklava a bohatý noční život. Zaleťte si na Kypr s letenkami již od 1002 Kč.

Afroditin ostrov, jak se Kypr často přezdívá, je nádherný ostrov, kde se mísí řecká, turecká a britská kultura. Je významným místem i z historického hlediska, neboť archeologické naleziště potvrzují, že sem sahají počátky lidské civilizace. V důsledku geopolitických zájmů je ostrov rozdělen na Severní a Jižní Kypr. Severokyperskou tureckou republiku však uznává pouze Turecko.

Kyperské pobřeží se může pyšnit množstvím nádherných pláží a zátok, které doslova vyzývají ke koupání a k odpočinku. Jedním z takových míst je pláž Golden Beach (Zlatá pláž), která je považována za nejkrásnější z celého ostrova. Stejně krásná je i zátoka Petra Tou Romiou, která je známá jako Afroditina pláž, kde se podle legendy zrodila bohyně Afrodita.

Město Paphos patří mezi vyhledávané turistické lokality v západní části ostrova. V jeho blízkosti se nachází i mezinárodní letiště, které je druhé největší na Kypru. Ve starověku byl Paphos považován za kultovní místo bohyně Afrodity a do dnešních dob se zde zachovaly paláce, chrámy, divadla a mnoho dalších památek.

Letenky Bratislava - Paphos (Kypr) a zpět najdete zde:

letenky paphos cyprus