Letenky na Santorini za 1790 Kč

Vyberte se na jedno z nejromantičtějších míst na světě. Bílé domy s modrými kupolemi, větrné mlýny a azurově modré moře. Ostrov Santorini s odletem z Vídně je v nabídce za 1790 Kč.

Souostroví Santorini se skládá z ostrovů Thera (nazývá se Santorini), Theresia, Kameni a neobydleného ostrova Aspronisi. Toto řecké souostroví je malý ráj na zemi, kde zažijete opravdu hodně.

Ostrov je sopečného původu a současné ostrovy se nacházejí na sopce, která je naplněna vodou. Vznik ostrova doprovázela erupce tak silná, že způsobila zánik civilizace na Krétě vzdálené 110 km. Ostrov má kaskádovitý terén a díky vulkanickému původu ho pokrývají pláže s bílým, černým a červeným pískem.

Věděli jste, že na Santorini se neobyčejně daří vinné révě? Právě sopečný původ se zasloužil o vynikající podmínky pro pěstování révy a místní minerály dodávají vínu přímo magickou chuť.

Další zajímavostí ostrova je počet kostelů, kterých zde najdete až 400. Mají typickou sněhově bílou omítku a modré kopule s křížky. Kostely se staly doslova symbolem ostrova a nechybí na žádné fotce.

Pokud si chcete dopřát malý kulinářský zážitek, vyzkoušejte vinné listy Dolmades, které jsou místní specialitou. Listy jsou plněné rýží, bylinkami, česnekem a kořením.

Santorini má také své vlastní Pompeje. Archeologická lokalita Akrotiri představuje zbytky vyspělého města, které bylo, stejně jako Pompeje, zničené erupcí.

Letenky Vídeň - Santorini najdete zde:

letenky santorini