Letenky Pisa z Prahy již od 1806 Kč

Vydejte se do Toskánska, jednoho z nejkrásnějších regionů Evropy. Skvělý tip na výlet je například Pisa. Letenky do Pisy z Prahy jsou za výborných 1806 Kč.

Šikmá věž v Pise. Nejznámější symbol, který zná snad každý. Toto město však zdaleka není jen o šikmé věži, i když bezpochyby je jeho nejvíce navštěvovanou památkou. Pokud však navštívíte tento toskánský skvost, rychle zjistíte, že toho nabízí mnohem více.

V Pise se opravdu vyplatí pobýt pár dní a poznat všechny její zákoutí, ať už v půjčeném autě, na kole nebo po vlastních. Toto impozantní město leží na břehu Ligurského moře a má přibližně 185 kilometrů čtverečních. Celkově má čtyři historické náměstí a slavná Šikmá věž pyšně stojí na náměstí Piazza dei Miracoli, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Kromě Šikmé věže se na náměstí nachází Křtitelnice sv. Jana a Camposanto monumentální, což je starodávný hřbitov spojený s muzeem, památka až nečekaně krásná a velmi zajímavá.

Pokud se chcete dostat na Šikmou věž, je lepší koupit si vstupenky předem online. Za lístek do Šikmé věže, ze které nejvyššího bodu budete mít úžasný výhled, zaplatíte 18 eur. Dále můžete navštvíviť křtitelnice sv. Jana, Camposanto nebo Sinop Museum. Vstupenka do každé z památek stojí 5 eur. Pokud se rozhodnete navštívit dvě památky, zaplatíte 7 eur a pokud všechny tři, zaplatíte spolu 8 eur. Vstupné do Katedrály Nanebevzetí Panny Marie je zdarma.

Za vidění stojí také Palazzo della Kouzelna, kostel Santo Stefano dei Cavalier, ve kterém se nachází busta Donatella. Pokud jste zatoužili po umění, zamiřte do Museo Nazionale di S. Matteo, které je plné uměleckých děl z 12. a 15. století. Velko výhodou Pisy je, že ať se vydáte kamkoliv, všechno tady máte takříkajíc "za rohem".

Z Pisy si můžete udělat výlet do Florencie, která je vzdálená jen 80 kilometrů a necelých 10 kilometrů od města se již můžete koupat v moři a odpočívat na pláži.

Letenky do Pisy z Prahy naleznete zde:

letenky Pisa