Letenky z Prahy do Malagy za 1890 Kč

Levné letenky do Malagy začínají již od 1890 Kč a vy se tak můžete vydat na potulky po sluneční Andalusii a Costa del Sol.

Malaga je oblíbenou turistickou destinací a centrem vyhledávaného dovolenkového letoviska Costa del Sol nacházející se v jižní části Španělska. Pohoří Sierra Nevada zabraňuje vnikání vlhkého atlantického vzduchu a díky tomu je Malaga jedním z nejteplejších míst v Evropě. Celé pobřeží Costa del Sol tak nabízí celoročně 325 dní bez mraků.

Malaga je hlavním městem pobřeží, ve kterém se zastaví snad všichni cestovatelé směřující do jednotlivých destinací. Je místem, kde se můžete nechat unášet úzkými uličkami historického centra, které je v kontrastu s jeho moderními prvky. V Malaze se nacházejí kilometry krásných pláži, mezi ty nejnavštěvovanější a nejrušnější patří La Malagueta a La Caleta.

V Malaze můžete strávit večer opravdu po andaluský. Najdete zde množství výborných restaurací s mezinárodní kuchyní, vinárny, kavárny, cukrárny a bary.

Nejrušnějším místem nočního života v Malaze je okolí ulic Granada a BEAT. Malaga patří mezi světové metropole, o kterých se říká, že nikdy nespí. Místní podniky jsou otevřené, dokud se lidé nepřestanou bavit.

Památky v Malaze

V Malaze se rozhodně neztratíte a na to, abyste prebádali to nejkrásnější, vám bude stačit mapa a jednoduchá navigace.

Navštívit byste určitě měli římskou pevnost Alcazaba, ze které je krásný výhled na město. Je to nejlepší zachovalá maurská pevnost ve Španělsku. Alcazaba je otevřena každý den kromě pondělků.

Castillo de Gibralfaro je další zrekonstruovaná pevnost v Malaze. Říká se, že nejvíce impozantní výhled na město je právě z tohoto místa.

V 16. století se zde začala budovat katedrála. Podle původních plánů měla mít katedrála dvě věže, avšak zůstala nedokončená jen s jednou věží. Katedrála je díky tomu známa také pod názvem "La Manquita", což znamená "malá jednoruká dáma".

Nejvyhledávanějším místem v Malaze je pravděpodobně Muzeum Pabla Picassa. Malaga je zároveň i rodištěm tohoto velikána. V muzeu se nachází více než 285 umělcových děl, které byly darovány jeho rodinnými příslušníky. Vzniklo zejména díky Christine a Bernard Ruiz-Picasso, čili malíře nevěstě a vnukovi.

Pokud jsme vás trochu naladili na sluneční paprsky španělské Andalusie, měli byste si pospíšit a rezervovat si levné letenky, které nabízí Ryanair z letiště Praha. Nejlevnější letenky se dají sehnat již za 1890 Kč.

Levné letenky z Prahy do Malagy najdete zde:

letenky Malaga