Levné letenky do Milána jen za 523 Kč

Užijte si podzim v kouzelném Miláně. Levné letenky do Milána s odletem z Prahy nabízí Ryanair již za 523 Kč.

Do Milána se jezdí za fotbalem, nákupy či uměním. Má množství superlativů a patří mezi nejoblíbenější evropské destinace. V Miláně natrefíte na velký kus historie, protože patří k nejstarším městům v Evropě. Vychutnejte si skvělou kávičku v místních kavárnách a nechte se unášet magickou atmosférou tohoto místa.

Největší chloubou Milána je katedrála nazývána Duomo. Patří mezi nejkrásnější stavby města a je zároveň největší gotickou katedrálou na světě. Její výstavba trvala od 14. století do 16. století. Exteriérovou fasádu pokrývají mramorové desky, které při dopadu slunečních paprsků mění barvu.

Při vstupu do katedrály návštěvníky upoutá Meridiana umístěna na podlaze. Byla vydlážděna v 18. století, kdy se sjednotilo určování pravého poledne jako začátku dne. Právě milánská Meridiana je jednou z nejpřesnějších na světě.

Mezi nejvzácnější relikvie milánského domu patří svatý hřebík, který údajně pochází z Ježíšova kříže. Relikvie se nachází nad hlavním oltářem. Další zajímavostí je vzácný orgán, který je druhým největším v Itálii a druhým největším v Evropě.

Letenky do Milána z Prahy naleznete zde:

letenky miláno