Levné letenky na Maltu za 1816 Kč

Malta nabízí nádherné pláže, panenskou přírodu a dobrodružnou historii. Objevte tento nádherný ostrov. Letenky z Bratislavy na Maltu jsou nyní za 1816 Kč.

Malta je nejmenší ostrov Evropské unie a ukrývá mnoho skvostů. Okouzlí vás nádhernými plážemi, které omývá průzračná voda, historií, milými obyvateli a úžasnými místy, které stojí za vidění. Tak nečekejte a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na Maltě.

Historie Malty se začala psát za dob maltézských rytířů, kterým Karel V. daroval za jejich udatnost souostroví Malta za cenu jednoho sokola ročně. Z tohoto období se zachovaly mohutné hradby, pevnost v hlavním městě Valletta a také nádherné chrámy. Hlavní město Vallettta představuje rytířskou pevnost, kterou založili maltézský rytíři na příkaz papeže.

Zajímavým místem je Katedrála sv. Jana, která je pojmenována podle Jana Křtitele. Jan Křtitel byl patronem maltézského řádu. Po celá staletí se zde nacházela vzácná relikvie - jeho pravá ruka. Pravou rukou pokřtil Jan Křtitel Ježíše Krista. Když se ostrov dostal do spárů Napoleona, relikvie byla potají převezena do Ruska a dnes se nachází v Černé Hoře. Katedrála je bohatě zdobená zlatem a freskami, které připomínají život Jana Křtitele.

Na Maltě se nachází mnoho památek, které souvisejí s maltézskými rytíři. Jednou takovou je Grand Master 's Palace (Palác velmistra), který se nachází v srdci města. Kdysi tu měli rytíři hlavní stan, dnes je palác sídlem prezidenta a parlamentu.

V blízkosti přístavu se nachází promenáda, které je plná obchodů, kaváren a restauraci a je oblíbeným místem turistů.

Malta je jedním ze tří ostrovů souostroví Malta. Dalšími obydlenými ostrovy jsou Gozo a Comino. Ty nejkrásnější fotografie pocházejí právě z ostrova Gozo, který je znám díky nádherným útesům a jeskyním. Unikátním výjevem je podmořská jeskyně - Modré dítě, která připomíná přírodní bazén lemovaný skalami. Najdete zde jeskyni Kalypso, o níž se povídá, že právě zde Homér napsal své dílo Odysea.

Comino je méně obydlený ostrov, za to je však oblíbeným místem na výlety loďkou. Nachází se zde jedna z nejkrásnějších pláží Malty, Blue Lagoon, která má jedinečně tyrkysovou vodu a bílý písek.

Nejznámějším místem Malty je Hal Saflieni Hypogeum, nejcennější archeologické naleziště na světě. Nachází se nedaleko Valletty a tvoří ho chodby a katakomby vytesané do hloubky čtyř pater. Historie tohoto unikátního místa sahá 3000 p.n.l .. V dávných dobách se zde prováděly pohřební rituály a bylo zde objeveno přibližně 7000 těl.

Určitě navštivte i neolitické chrámy Hagar Qim a Mjandra, které jsou vytesány do vápenců. Tyto skalnaté megality jsou dokonce Stasi jako pyramidy.

Letenky Bratislava - Malta - Bratislava najdete zde:

letenky malta