Levné letenky z Vídně na Santorini za 1319 Kč

Bílé domky s modrými kupolemi, bílé větrné mlýny a azurové moře. Udělejte si dovolenou snů a navštivte řecký ostrov Santorini. Letenky s odletem z Vídně nyní za 1319 Kč

Santorini patří mezi nejznámější z řeckých ostrovů a TOP dovolenkovou destinaci. Nabízí nevšední historické, geografické a kulinářské zážitky. Souostroví Santorini tvoří ostrov Thera (nazývá se Santorini), který má tvar půlměsíce, menší ostrov Therasia a ostrovy Kameni (Palia a Nea) a neobydlený ostrov Aspronisi.

Ostrovy leží na obrovské sopce. Její erupce v minulosti byla tak silná, že způsobila zánik Mínójské civilizace na Krétě, která je vzdálená 110 km. Pozůstatky kráteru sopky se zvedají do výšky, díky čemuž je ostrov kaskádovitý. Díky vulkanickému původu ostrova zde najdete bílé, černé a červené pláže.

Zajímavostí je, že právě sopečný původ se zasloužil o neobyčejně vhodné prostředí pro kultivaci révy. Vyskytují se zde minerály, které dodávají místnímu vínu magickou chuť.

Další unikátním rysem ostrova je výjimečný počet kostelů, kterých zde údajně je až 400. Jsou typické sněhově bílou omítkou a modrými kupolemi s křížky. Kostely se staly nepsaným symbolem ostrova a nechybí na žádné fotce.

Místní raritou jsou pláže, které jsou zbarveny do bílé, červené nebo černé. Nejoblíbenější je šedá pláž Monolithos a černé pláže Perissa, Avis a Perivolos.

Vyzkoušejte také místní speciality a to vinné listy Dolmades. Jsou plněné rýží, bylinkami, česnekem a kořením.

Věděli jste, že i Santorini má vlastní Pompeje? Archeologická lokalita Akrotiri, byla během doby bronzové vyspělým městem. Toto místo bylo stejně jako Pompeje zničené erupcí sopky. Dnes zde můžete navštívit jeho zbytky, které byly objeveny.

Letenky Vídeň - Santorini najdete zde:

letenky santorini