Madrid s parádnymi letenkami z Bratislavy za 1746 Kč

Madrid, nazývaný i město králů, je o něco méně slavný než Barcelona, avšak stejně krásný. Nyní je ten správný čas poznat jeho velkolepost. V nabídce jsou totiž levné akční letenky za 1746 Kč s odletem z letiště Bratislava.

Poznejte Madrid

Poznávat Madrid je stejně vzrušující, jak sledovat fotbalový zápas Real Madrid a FC Barcelona. Jelikož Madrid nemá přístup k moři ani pláže, častokrát leží ve stínu slavnější Barcelony. Mluví se však o něm, že je mnohem otevřenější a přátelštější jako vážnější Barcelona.

Madrid bez pochyb patří mezi nejkrásnější místa Evropy. Nachází se v srdci Španělska, v oblasti Kastilie. Žije zde více než 3 miliony obyvatel. Symbolem města je medvěd, který se opírá o strom Madrona, protože ve městě bylo kdysi mnoho medvědů.

Nejstarší část města se nazývá Rakouský Madrid a pochází z dob Habsburků, kteří zde vládli v 16. - 17. století.

Královský palác (Palacio Real) je nejstarší budova ve městě a zároveň sídlo španělského krále. Palác má 2800 pokojů a prošel rozsáhlou rekonstrukcí po silném požáru v roce 1734. Renovace probíhala celých 26 let.

Gran Via, největší dopravní tepna, potěší turisty svými obchůdky a také dobrými hotely.

Plaza Mayor, centrum celého Španělska a symbolický střed země. Místo, kde se kdysi konaly popavy, později zde bylo tržiště a také se zde pořádaly býčí zápasy. Podle mnoha turistů jde o nejkrásnější náměstí v Madridu.

Španělští králové si potrpěly na zeleň, o čemž svědčí i nádherné parky a zahrady v Madridu.

Madrid je místem, které byste určitě měli zažít. Nejlepší čas je tehdy, když jsou v nabídce akční letenky za výhodné ceny.

Levné letenky do Madridu z Prahy:

levné letenky Madrid