Marseille s letenkami od 1062 Kč

Navštivte Provence a objevte tento přitažlivý kout Francie. Marseille je město umění, kultury i zábavy. Levné letenky do Marseille s odletem z Prahy začínají již od 1062 Kč.

Marseille je nejstarší francouzské město, hlavní město Provensálská a také nejdůležitější přístav. A co všechno se vyplatí v Marseille vidět? Zde je seznam toho nejlepšího.

Bazilika Notre Dame

Bazilika Notre Dame je dominantou Marseille a budete z ní mít úchvatný výhled na celé město. Na jejím vrcholu se tyčí socha Panny Marie s dítětem, která má město ochraňovat.

Starý přístav

Přístav je srdcem města a je oblíbeným místem pro turisty. Nacházejí se zde dvě mohutné pevnosti, mezi nimiž během útoků natáhli obrovskou řetěz a tak chránily celé město. Dnes zde najdete mnoho kaváren a restaurací.

Pevnost If

Pevnost se rozprostírá na ostrově, který leží kousek od Marseille. Proslavila se díky románu Alexandra Dumase - Hrabě Monte Christo.

Historické muzeum Marseille

V blízkosti starého přístavu se nachází historické muzeum - Musée d'Histoire de Marseille. Muzeum bylo otevřeno v roce 1983 a najdete zde venkovní výstavu s názvem Jardin des vestiges. Sbírka zahrnuje mnoho historických kousků a vykopávky ze všech období.

letenky brusel