Parádní letenky do Krakova z Prahy jen za 963 Kč

Polský Krakov je město, které stojí za návštěvu a určitě mile překvapí v mnoha směrech. Úžasná historie, umění, pestrý noční život a optimální počet turistů. Letenky do Krakova z Prahy nyní koupíte jen za 963 Kč.

V ceně letenky máte malé příruční zavazadlo a za příplatek si sebou můžete vzít klasické příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm do 10 kg.

Krakov je druhé největší město v Polsku, které nabízí nádherné historické památky. Podepsala se na něm bohatá architektura mnoha historických období. Toulky po Krakově můžete začít na jednom z největších náměstí v Evropě, kterým je Krakovský rynek. Dominantou náměstí je červený kostel a je to nádherné náměstí, které určitě musíte vidět. Je tak rozsáhlé, že vám nebudou překážet ani davy turistů. Nacházejí se zde obchůdky s různým zbožím, čokoládovny, restaurace, kavárny, místní umělci a řemeslníci. Na náměstí pyšně stojí věž Ratusz, což je tzv. polská šikmá věž, jelikož je odchýlena o celých 55 cm. Její odchýlení způsobila mimořádně silná vichřice v roce 1703.

Krakov je jedno ze šesti míst světa, kde si můžete zblízka prohlédnout obraz od Leonarda da Vinciho. Dáma z hranostajem, jak se obraz nazývá, je největším klenotem ve sbírce Muzea Czartoryskich. Je to jeden z nejznámějších Da Vinciho obrazů z let 1489 - 1490. Na obraze je zachycena Cecilia Gallerani, údajná milenka milánského vévody Ludovica Sforzy. Obraz vznikl, když měla Cecilia přibližně 15 let a byla známá pro svou krásu. Sám Ludovico o ní tvrdil, že je "krásná jako květ". Obraz měl velmi pestrou minulost, během níž putoval, měnil majitele a na určitý čas se dokonce ocitl ve sbírce Adolfa Hitlera. Zpět do Polska ho přinesl až člen šlechtické rodiny, Adam Karol Czartoryski, který byl jeho právoplatným dědicem.

Krakov také nabízí pohodovou atmosféru, množství kulinářských zážitků a pestrý noční život.

Letenky do Krakova z Prahy naleznete zde:

letenky krakov