Porto s letenkami od 1470 Kč

Nechte se okouzlit portugalským městečkem Porto a dopřejte si dokonalý historický zážitek. V nabídce jsou letenky s odletem z Vídně již od 1470 Kč.

Porto je nádherné město, které zaručeně překoná všechny vaše představy. Historie, která se nese uličkami města vrytá do zdí starých kostelů a úchvatných chrámů, vynikající portské víno a fantastické výhledy, které si podmaní každého cestovatele.

Porto se rozkládá v kopcích a při jeho poznávání se musíte připravit na to, že dáte zabrat svým nohám. Největší chloubou města je historické centrum - Ribeira, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Symbolem Porta jsou jeho mosty, kterých tu je dohromady šest. Nejznámější je Ponta Maria Pia, na jehož stavbě se podílel samotný Gustav Eiffel a Ponte Dom Luis I. Mosty protínají řeku Duoro, která v Portu ústí do Atlantského oceánu.

Jednou z nejstarších staveb ve městě je katedrála Sé do Porto, která byla postavena v 12. století. Je situována na kopci a nabízí úžasný výhled. Další skvělý výhled nabízí Torre dos Clérigos. Věž je vysoká 75,6 metrů a musíte zdolat přibližně 240 schodů.

Porto je také skvělým místem pro kulinářské zážitky. Na každém kroku tu narazíte na výborné cukrárny, kavárny a restaurace.

Letenky do Porta z Vídně najdete zde:

letenky do porta