Valentýnské letenky do Bangkoku již za 10990 Kč

Plánujete cestu do Asie? Máme pro váš úžasné valentýnské letenky do Bangkoku z Prahy za 10 990 Kč.

V Thajsku si můžete užívat skvělé klima během celého roku. Ideální čas na návštěvu Thajska je od listopadu do konce března.

Bangkok je mnohými označován jako vstupní brána do jihovýchodní Asie. V hlavním městě Thajska žije více než 10 milionů obyvatel. Známí jsou svou laskavostí a hned z příjezdu vás přivítají s úsměvem na tváři. Není se tedy čemu divit, že Bangkok a vlastně i celé Thajsko se přezdívá "země tisíce úsměvů". Na návštěvu Bangkoku vám bude stačit pár dní a pak se můžete dále vydat na cestu a prozkoumat některý z malebných thajských ostrovů.

Bangkok je město plné kontrastů. Řeka Chao Phraya ho rozděluje na dva zcela rozdílné světy. Na jedné straně vyrostla bohatá část s vysokými mrakodrapy a na straně druhé se nacházejí převážně chudé slumy. Ultra moderní budovy a obchodní centra zase střídají staré chrámy. Turistovi z Evropy se Bangkok může zdát na první pohled špinavý a chaotický, ale velmi rychle přijdete na to, že vše je zde v dokonalé harmonii.

Nejznámějším chrámem je Grand Palace, který byl téměř 150 let domovem thajského krále, Nejvyššího soudu a administrativní vlády. Wat Pho je zase nejstarším a zároveň největším chrámem v Bangkoku. Nachází se v blízkosti Královského paláce a je to úžasné místo, ve kterém se nachází více než 1000 podobizen Buddhy jako obrazy, sochy nebo fresky. Tou nejatraktivnější je socha ležícího Buddhy, kterou pokrývají zlaté listy a je až 47 metrů dlouhá a 15 metrů vysoká.

Nejkrásnějším chrámem je bezpochyby Wat Arun, čili Chrám Svítání. Je pojmenován podle hinduistického boha svítání - Aruna. Během svítání se od něj odrážejí sluneční paprsky, kdy vytváří dokonalý obraz a hru světla.

Letenky do Bangkoku z Vídně najdete zde:

letenky Bangkok