Zpáteční letenky do New Yorku za 9890 Kč

Navštivte Velké jablko a užijte si jeho vynikající atmosféru. Letenka do New Yorku z Prahy za 9890 Kč.

New York je město, které nikdy nespí a nabízí obrovské množství možností přes den či v noci. Je velkolepý, multikulturní a známý jako světové centrum finančnictví a obchodu. Město patří k nejlidnatějším na světě, žije zde více než 8 milionů obyvatel. Navíc ho ročně navštíví přibližně 60 milionů turistů z celého světa.

Rozprostírá se na východě USA při ústí řeky Hudson do Atlantského oceánu. New York tvoří pět čtvrtí, které jsou známé především díky americkým filmům. Jsou to: Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a State Island. V New Yorku se mísí národnosti, kultury a náboženství ze všech koutů světa. Zajímavostí je, že v New Yorku se mluví přibližně 180 jazyky a 40% obyvatel se narodilo mimo Spojených států.

Co vidět v New Yorku

Nejznámější místa New Yorku stihnete oběhnout za jeden den. Manhattan, Central Park, Times Square, Empire State Building, Broadway, Socha svobody jsou turisty nejvíce navštěvované.

Central Park je jakousi malou oázou klidu v uprostřed rušného velkoměsta. Je vyhledávaným místem pro odpočinek, relax a sport ať už místními obyvateli nebo turisty a je nejznámějším městským parkem na světě. Svou rozlohou je větší než Monako a nacházejí se zde jezera, chodníky, dva stadiony na bruslení, hřiště pro děti a travnaté plochy.

Pokud si chcete dopřát pohled na New York z ptačí perspektivy, nechte se vyvést na Empire State Building.

Kousek odtud, na dolním Manhattanu, se nachází nejvýznamnější finanční centrum, Wall Street, sídlo bank, finančníků a burzy.

A teď je ten správný čas na nákupy. Nablýskané obchody a ty nejluxusnější značky najdete na slavné 5th Avenue. Hlavní centrum všeho dění a zároveň symbolem New Yorku je Times Square. Náměstí je podle statistik nejnavštěvovanější atrakcí světa. Ročně toto místo navštíví více než 39 milionů turistů. Time Square je společenským centrem New Yorku. Nacházejí se zde koncertní haly, divadla, luxusní hotely, nadnárodní společnosti, značkové obchody a také Muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Na náměstí svítí megabordy a neonové reklamy. Každý rok se zde konají oslavy příchodu Nového roku.

Doprava v New Yorku

Na procházky New Yorkem si nezapomeňte vzít pohodlnou obuv. Poznat Velké jablko po vlastních může dát zabrat. Nejrychleji se přepravíte metrem. MetroCard stojí od 2 do 80 USD. Autobusy se příliš nevyplatí. Jsou pomalé a často stojí v zácpách. Na každém kroku narazíte na taxi. Zavolejte si ho raději přes Uber, aby vás nepřekvapil "speciální ceník" taxikářů pro turisty.

Letenky do New Yorku z Prahy naleznete zde:

letenky New York